Egzersiz ve Kilo Verme

Gerçek olan bir şey var: Kilo vermek istiyorsanız, yemek yediğinizde ve bir şeyler içtiğinizde kalori yakmanız gerekir.

Kilo vermek istiyorsanız, yemek yediğinizde ve bir şeyler içtiğinizde kalori yakmanız gerekir.

kilo vermek için yediğiniz ve içtiğiniz kalorileri azaltmanız gerekir. CDC’e göre birkaç kilo vermek için gereken bu.

Egzersiz ise kiloları uzak tutarak uzun vadede fayda sağlar. Araştırmalar, düzenli fiziksel aktivitenin verdiğiniz kiloları koruma şansınızı arttıracağını gösteriyor.

Ne Kadar Egzersiz Yapmam Gerekiyor?

Birkaç dakikalık egzersizlerle başlayın. Sıfır egzersizle karşılaştırıldığında az da olsa hareket etmek daha iyidir. Ayrıca vücudunuz yavaşça aktif olmaya alışabilir.

Amacınız, egzersizin tüm faydaları için haftanın çoğu gününde en az yarım saat hareket etmek olmalıdır. www.pembepanter.com

Eğer sizin için uygunsa 10-15 dakikalık kısa döngüler halinde yapabilirsiniz. Tek tek fark yaratmıyor gibi görünseler de toplu olarak farkı görebilirsiniz.

Şekle girdikçe egzersiz sürelerini arttırabilir ve daha zor aktiviteleri yapabilirsiniz.

Hazır olduğunuzda yoğunluğu arttırabilir ve yarı zamanda aynı faydayı sağlayabilirsiniz. Örneğin 30 dakika koşmak, 60 dakika yürümeyle benzer sağlık faydalarına sahiptir.

Ne Tür Egzersiz Yapmam Gerekiyor?

Yürüme, bisiklete binme, koşma, yüzme, fitness dersleri veya kros kayak gibi kalp ve ciğerlerinizi çalıştıran tüm egzersizleri yapabilirsiniz. Çimleri biçmek, dans etmek, çocuklarınızla oynamak – tüm bunlar kalbinizi çalıştırır.

Eğer egzersiz yapmıyorsanız, 45 yaş üstü erkek birey veya 55 yaş üstü kadın bireyseniz veya medikal bir durumunuz varsa, hangi aktivite türlerinden kaçınmanız gerektiğini öğrenmek için doktorunuza danışın. www.pembepanter.com/egzersiz-ve-kilo-verme

Yürüme veya yüzme gibi vücudunuz için kolay olan hareketlerle başlayın. Vücudunuzu yormadan fit olmak için yavaş ve rahat bir tempoda başlayın.

Haftada en az iki veya üç kere kuvvet antrenmanı yapın. Direnç bantları, ağırlık veya kendi vücut ağırlığınızı kullanabilirsiniz.

Egzersizden sonra en az haftada iki kere kaslarınızı esnetin. Bu sizi esnetecek ve sakatlanmaları engelleyecektir.

YORUM YAPIN

avatar


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR