Daha Sağlıklı Yemenize Yardımcı Olacak 3 Yemek Hazırlama İpucu

Yemek hazırlama zor bir iş değil!

Sağlıklı yemenin önündeki en büyük engel ne? Zaman. İşe geç kaldığınız zaman bir yerlerden poğaça ya da börek almak çok daha kolay. Ya da yolda canınız çekince bir şeyler atıştırmak… Yakında gelin ya da nedime olacaklar için kapsamlı bir kilo verme programı sunan Sheeding For The Wedding’in yemek hazırlama ipuçlarıyla başarı yakalayacaksınız. Mantarlı tavuk size engel olmayacak!

Güveç veya Az Yağlı Yemekler Kaldıysa

Kalan yemekleri porsiyonlara bölün ve dondurun. Bunu kalan pilav ve sebzeler için yapabilirsiniz. Eve yorgun geldiğiniz ve yemek pişirmediğiniz akşamlarda buzluktan bu porsiyonları indirip ısıtabilirsiniz. Bu yöntem özellikle çorbalarda işe yarıyor.

Pazar Akşamı…

Tavuk kızartın. Kızarttığınız tavuğu dürüm yapabilir, sandviçlere koyabilir, salataya ekleyebilir veya sebzelerin yanında yiyebilirsiniz. www.pembepanter.com/daha-saglikli-yemenize-yardimci-olacak-3-yemek-hazirlama-ipucu Eğer kemikli tavuğu sevmiyorsanız, bunun yerine derisi alınmış tavuk göğsünü kızartabilir veya haşlayabilirsiniz.

Pazar Gecesi…

Beş küçük kaba fıstık koyun – Sushi istediğinizde yanında gelen küçük wasabi kutuları işinizi görür. Muz veya elma ekleyin ve bir haftalık atıştırmalığınızı hazırlayın. www.pembepanter.com

Her Akşam…

Ekstra salata ve nişasta hazırlayın. Tek ihtiyacınız olan istediğiniz proteini ekleyerek bir sonraki günün öğle yemeğini hazırlamak.

Hazır buradayken kahvaltı hazırlamak için vakti olmayanlara da ipucu vereceğiz:

Bir porsiyon meyve, 22g kuru yulaf, bir bardak süt (veya süt alternatifi) ve bir avuç buzu blendera atın. Kalan bölümü suyla doldurun ve tüm malzemeleri karıştırın. Bir sonraki gün için buzdolabında saklayın.

YORUM YAPIN

avatar


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR