Hindistan Cevizi Yağı İle Cilt Beyazlatma Yöntemleri

Hindistan Cevizi Yağı İle Cilt Beyazlatma

Hindistan cevizi, birçok kişinin halen daha tadını dahi bilmediği, Hindistan bölgesinde yetişen bir meyvedir. Dış görünüş itibari ile büyükçe bir cevizi andıran bu meyvenin kabuğu serttir. Kabuk rengi kahverengi renkte olur ve kesildiğinde içerisinde bulunan beyaz tabaka Hindistan cevizi olarak birçok yiyeceği süsler. Ayrıca Hindistan cevizi içerisinde bir miktar da su bulunmaktadır. Bu suyun da vücut sağlığı üzerindeki etkisi büyüktür.

Hintlilerin yıllarca alternatif tedavide kullandıkları Hindistan cevizinin vücutta baştan ayağa birçok faydası bulunmaktadır. Meyve olarak tüketildiği gibi bir de Hindistan cevizi yağı olarak da kullanım alanı bulunmaktadır. Hindistan cevizi ile yapılan çeşitli maskeler sayesinde ciltte mucizeler oluşturmak mümkün olmaktadır. Başta Hindistan cevizi yağı ile cilt beyazlatma olmak üzere, birçok kişinin bilgisi dahi olmayan bu maskelerden de yazımızın ilerleyen bölümlerinde bahsetmiş olacağız.

Hindistan Cevizi Yağı İle Cilt Beyazlatma

Hindistan Cevizi Yağı Cilt İçin Nasıl Kullanılır? Cilt Beyazlatma Etkisi

 Hindistan cevizi yağının olağanüstü etkilerini duyanların merak ettikleri konulardan biri de Hindistan cevizi yağı cilt için nasıl kullanılır? Konusu olmaktadır. Özellikle bayanların ilgi alanlarına giren bu konu cilt maskeleri üzerine olan ilgiden kaynaklanmaktadır. Milyonlarca TL harcanarak istenilen sonuçların alınmaması bir yana bir de yaşanan acı hislerine katlanmak artık günümüzde birçok kişinin tercihi olmamaktadır. Çeşitli maskeler ile cilt bakımı yaptıranların büyük bir bölümü güzellik merkezlerine abone olmuş durumdadırlar. Hem ekonomik hem de kolay ve basit yöntemlerle cildinizi 5 yaş daha genç bir hale getirmek mümkündür. Hindistan cevizi yağı ciltte makyaj temizleme toniği olarak, cilt lekelerini ve ölü deriyi arındırmaya yardımcı olarak, cildin sivilcelerden temizlenmesinde etkili olarak, cildin beyazlamasında etkili olarak sıklıkla kullanılan bir çeşit bitkisel yağdır.

Hindistan Cevizi Yağı İle Cilt Beyazlatma Maskesi

Bitkisel yağlardan mucizevi sonuçlar elde etmek mümkündür. Ancak doğru uygulanış şeklini bilmeden yapılan maskelerin özellikle yüz gibi hassas alanlarda alerjik reaksiyona sebebiyet vereceği de bir gerçektir. Bu sebeple bitkisel yağlardan elde edilecek olan maskelerin yapımında eksik bir ürün kullanmamaya özen göstermek gerekmektedir. Hindistan cevizi yağı ile cilt beyazlatma maskesi nasıl hazırlanır? Şimdi bu tarife bir göz atalım.

Hindistan cevizi yağını düzenli olarak kullananların kısa bir süre içerisinde cilt lekelerinin yok olduğu ve beyazladığı gibi düşünceleri mevcuttur. Cildinizde bulunan ölü hücrelerden kurtulmak için;

  • 3 çorba kaşığı Hindistan cevizi yağı ile bir çorba kaşığı kahverengi şekeri cam bir kap içerisinde karıştırın.
  • Yüzünüze çok fazla baskı yapmadan hafif masaj hareketleri ile karışımı uygulayın,
  • 20 Dakika gibi bir zaman diliminde bekletin,
  • Ilık su ile yıkayarak yumuşak bir havlu ile yine baskı uygulamadan kurulayın.

Bu uygulamanın düzenli olarak ortalama bir ay yapılması halinde ciltte bulunan lekelerin yok olduğunu, beyazladığını ve cildinizin ölü deriden arınarak daha parlak ve canlı bir görünüm kazandığını görmüş olacaksınız.

YORUM YAPIN

avatar


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR