Saç boyası için en güzel görünen renkleri nasıl elde ederiz?

Neden Boya Yapıyorsunuz?

Saçına atacağınız birkaç gölge gibi değişimler aynada harika görünmenizi sağlayabilir. Ayrıca güzelliğin getirdiği ışıltı, ruh halinizi de iyileştirebilir. Her on kadından dokuzu, saçları ve öz güvenleri arasında bağlantı olduğunu söylüyor. Hangi saç rengi sizin için doğru? Kına mı yoksa kuaförde yapılan sarı saç mı? Beyazları saklamak için DIY çözümlere ne dersiniz? En çekici görüntü için okumaya devam edin.

Saçınıza İkinci Bir Çocukluk Yaşayın

İster uzman olun ister ilk defa saç renginizi değiştirin, işte size tavsiye: Platin sarı ya da koyu siyahı seçebileceğiniz seçmeniz gerektiği anlamına gelmiyor. Çocukluk fotoğraflarınıza bakın. Büyük ihtimalle size en çok yakışan renk o olacaktır. Yetişkinlik dönemimizde saçımız bozulur. Bu nedenle çocukluğunuzdaki güneş ışıltılı renge dönmeye çalışın.

Ten Renginizi Tamamlayın

Doğal renginiz olmayan bir renk denemek isterseniz, cilt ve göz renginizi düşünün. Açık tenli ve renkli gözlü insanlar farklı renkleri seçebilir. Ancak hatalı bir koyu renk yaşlı görünmelerine neden olabilir. Esmer ya da koyu renkliler ve koyu gözlüler, daha koyu renkleri seçebilirken açık renklerden kaçınmalıdır. Pembe bir cildiniz varsa sarı yerine küllü renkler daha iyi olabilir.

İlk Olarak Rengi Deneyin

Geçicisi boyalar gerekli durumlarda size hızlı kaçış planı sunar. Bir ya da iki şampuan sonra renk gider. Yarı kalıcı boyalar 8-12 yıkamadan sonra çıkar. Demi kalıcı boyalar ise 28 yıkamaya kadar dayanır. Bunlarda amonyak olmadığı için saç köküne nüfuz etmez. Saçınızı koyultabilir veya sarı veya kızıl gölgeler ekleyebilirsiniz. Ancak daha açık bir ton elde edemezsiniz. Reaksiyon olup olmadığını kontrol etmek için bileğinizde deneme yapın.

Büyük Değişimler için Profesyonellerden Yardım Alın

Kalıcı boya ile saçlarınızın tamamen farklı bir renge bürünebilir. Evde uygulanan kitler sarı, esmer, kızıl ve siyah renklerini sunar. Platin sarısı ya da doğal saçınızdan üç ton koyu renklerde kuaföre gidin. Büyük değişimleri görmek için ilk olarak peruk deneyebilirsiniz. Büyük değişimleri geri almak zordur.

Küçük Adımlarla Koyulaşın

Aşamalar halinde yapın. Eğer sonuçlar göze çarpmıyorsa, bir sonraki sefer daha koyu bir ton seçin. Ya da bütün görüntüden kaçınmak için röfle yaptırın. İki seçenek de oldukça kolay ve çok koyu başlayıp feri dönmeye çalışmaktan daha iyi sonuçlar verecek. Çok hızlı bir şekilde koyu renge geçmek, yaşlı görünmenize neden olabilir!

Kızıl Olun Doğru Tonu Bulun

Kızıllar muhteşem görünür. Ama uygulaması en zor renk olduğu için bazı şeylere dikkat etmek gerekir. Mavi kırmızılardan uzak durun – bunlar doğal görünmez. Daha açık kızıllar ise doğal esmerlerde yumuşak bir renk sunar. Bitkiden elde edilen kına, saçınıza kızıl ya da kızıl-kahve renk katabilir. Hangi rengi seçerseniz seçin, dibine kadar boyamadan önce bir tutam saçta rengi test edin. www.pembepanter.com/sac-boyasi-icin-en-guzel-gorunen-renkleri-nasil-elde-ederiz

Sarıya İki Adımda Geçin

Koyu dipleri olan sarı popüler olsa da iyi görünmek oldukça zor. Saçınız farklı renklerde uzadıkça daha yumuşak bir renk elde edebilirsiniz. Sarısın olanlar iki renk açık tona geçebilir. Daha sonra doğal görünüm için röfle yaptırıp koyu sarı ekletebilir. Koyu saçlar genelde iki boya işlemine ihtiyaç duyar. Öncelikle kuaför doğal rengi açar ve yeni sarı rengi uygular.

Doğru Röfle ve Gölge Yaptırın

Evde röfle yaparken ellerinizin becerili olması gerekir. Böylece saçlarınıza zarar vermezsiniz veya düzeltmesi zor sonuçlar ortaya çıkmaz. Kuaföre giderek röfle ve gölge istemek daha iyi olabilir. Derin renkler derinlik katar ve saçlarınızın canlı görünmesini sağlar. Bu vurgular folyo ile uygulanabilir. www.pembepanter.com

Beyazları Kapamanın Üç Yolu

Saçlarınız beyazlıyorsa, yarı kalıcı boyalarla kapatın. Saçınızın çeyreğinden fazlası beyazsa, demi kalıcı ürünler tercih etmeniz gerekir. Saçlarınız uzadıkça bu seçenekler kaybolur. Saçınızın çoğu beyazsa her dört-altı haftada bir kalıcı boya kullanın.

Abartmadan Saçın Büyüsünü Koruyun

İyi haber: Renklendirerek saçınıza zarar vermezsiniz. Sadece açıcıyı çok uzun süre tutmayın ya da uçları çok açmayın. Bu saçın kırılgan olmasına neden olabilir. Evde boya yaparken, satın uçlarda ne kadar kalacağını ve ne kadar da bir karıştıracağınızı talimatlardan takip edin. Birçok renk için dört ila altı haftada bir boyamak idealdir.

Saç Ürünlerini Sırasıyla Kullanın

İster saçınızı düzleştirin ister perma yapın, tüm bunları renklendirmeden önce yapın. Aynı günü yarı kalıcı veya demi kalıcı boya kullanabilirsiniz. Ürünlerin kutusundaki talimatları okuyun. Kalıcı rengi uygulamadan önce yedi ila 10 gün arasında bekleyin ve saçınızı en az bir kere yıkayın. Her zaman az miktarda uygulayarak boyanın perma ya da düzleştirmeyi etkileyip etkilemediğine bakı.

Boya Yanlış Olursa Yardım Alın

Saçınız çok açık olabilir. Bunu düzeltmek için daha sıcak bir kahverengi uygulayabilirsiniz.   Kötü boyayı kendiniz düzeltmek korkutucu sonuçlara neden olabilir. Hemen kuaföre gidin. Orijinal hatanın düzeltilmesi daha kolaydır.

Hamile misiniz? Hala saçınızı boyayabilirsiniz.

Karnınız büyürken harika görünebilirsiniz. Az miktarda saç boyası sisteminize girer ve bebeğe ulaşır. Eğer endişeleniyorsanız, saçınızı bebeğin gelişimi için önemli ilk trimesterde boyamayın. Mide bulantısına neden olabilecek kokudan kaçınmak için amonyak ya da peroksit içermeyen boya kullanın. Son olarak kafa derinize dokunmadan röflelerle renk verebilirsiniz.

Renkli Saçlara Özel Bakım

Yeni saç renginizi canlı ve parlak tutmak için krem şampuan kullanın ve daha sonra silikon içeren krem kullanın. Güneşin güçlü olduğu zamanlarda şapka takın ya da güneşten koruyan şampuan kullanın. Güneşin zararlı ışınları kızıllar başta olmak üzere saçınızın rengini soldurabilir.

YORUM YAPIN

avatar


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR