Selülitten kurtulmak için en iyi selülit tedavi yöntemleri

Pürüzsüz Hareketler

Selülit: Kadınların genelde bacak, popo veya göbek bölgesinde olur. Normal bir durum olsa da görüntü sizi rahatsız ediyorsa daha az fark edilmesini sağlayabilirsiniz.

Akıllıca Egzersiz Yapın

Harekete geçin. En iyi tedavi budur. Selüliti ortadan kaldırmasa da güçlü kaslar cildinizin daha eşit görünmesini sağlar. Üç parçalı plan deneyin: sağlıklı beslenmez, enerjik egzersiz ve kaslarınızı sıkılaştırma.  

Daha Fazla Çiğ Gıda Tüketin

Daha fazla lif tüketin. “Boş” kalorili yiyecekler yerine tam tahıl, meyve ve sebze tüketin. Ekmek, şeker ve asitli içeceklerde bulunan basit veya “rafine” karbonhidratlar daha fazla kalori almanıza neden olabilir. Bu da özellikle selülit eğilimi olan bölgelerde yağlanmaya neden olur.

Birkaç Kilo Verin

İnce veya hafif kilolu olsanız da selülitiniz olabilir. Ama birkaç kilo fazlanız varsa daha fazla görünür olacaktır. Eğer aşırı kiloluysanız en iyi çözüm birkaç kilo vermek. Yavaş bir şekilde kilo vermeye çalışın. Hızlı kilo verdiren diyetler selülit görüntüsünü kötüleştirebilir. Eğer kilo verdiyseniz, cildin gevşediği alanlarda görülebilir. Tedavi için doktorunuza danışın.

Alışkanlıklarınızdan Kurtulun

İçtiğiniz her sigara, cilde giden kan miktarını etkiler. Cildiniz incelir ve sarkma olasılığı artar. Bu da kol, bacak ve popo bölgesindeki selülitin daha görünür olmasına neden olur. Sizin için en doğru sigara bırakma yöntemi için doktorunuza danışın.

Çökük Bölgelere Masaj Yapın

Her gün bu bölgelere masaj yapmak için birkaç dakika ayırın. Duşta veya krem uyguladığınızda masaj yapmaya çalışın. Masaj, kan akışını arttırır ve fazla sıvıdan kurtulmanıza yardımcı olarak selülitin daha az görünür olmasını sağlar.

Ürünleri Deneyin

Bitki özlerinden elde edilen kremler, bir süre için cildiniz iyi görünmesini sağlayabilir. Örneğin kafein içeren ürünler cildin sıkılaşmasına yardımcı olur. Peki ya masaj ya da normal nemlendirici de işe yarar mı? Deneme yapın. Yeni ürünlere bulanmadan önce cildinizin tepki verip vermeyeceğini görmek için az miktarda uygulayın.

Düzeninize Retinol Kremi ekleyin

Sıkılaştırıcı krem arıyorsanız retinol kelimesine bakın. Selüliti iyileştirmez aslında hiçbir şey iyileştirmez. Ancak cildinizin görüntüsünü ve dokusunu iyileştirebilir. %0,3 retinol içeren bir ürün işinize yaratacaktır. Etkileri görmek için en az 6 ay kullanın. Altta kalan girinti alanları kapamaya yardımcı olmak için cildin üst tabakasını kalınlaştıracaktır.

 “Bronzlaşmayla” Pürüzsüz Olun

Eğer açık bir cilt tonunuz varsa bronz görünmek yardımcı olabilir. Girintili alanlar koyu ciltte daha az fark edilir. Nazik bir vücut peelingiyle başlayın ve daha sonra sadece selülitli alana bronzlaşma losyonu uygulayın. Daha sonra tüm vücudunuzu bronzlaşma spreyiyle kaplayın. Gerçek bronzlaşmadan uzak durun. Bu işlem cildinize zarar verir ve selülitin daha kötü görünmesine yol açar. www.pembepanter.com/selulitten-kurtulmak-icin-en-iyi-selulit-tedavi-yontemleri

Destek Çoraplarını Giyin

Modern destek çorapları, büyükannenizin giydiği kalın ve sarkık çoraplara benzemez. Eğer bu çorapları sık sık giyerseniz, cildiniz daha pürüzsüz görünecektir. Bu çoraplar, selülitin sıvı depolamasını önler. Doktor veya eczacınız, doğru çorabı seçmenize yardımcı olabilir. İşin sırrı: Bir ya da iki yıl sürebilir!

Vücudunuzu Sarmayı Deneyin

Spaya gidin! Vücudunuzu sarmak, cildinizi sıkılaştırarak pürüzsüzleştirebilir. Etkileri yaklaşık bir gün sürer ve fiyatları değişir. Vücut şekillendirici veya elastik bantların selülitli bölgelere sarılması, spa deneyimini daha uygun maliyetli hale getirebilir.

Masaj ve Emmenin Birleşimi

Lipomasaj, cildinize masaj yapmak için dönen emme cihazı kullanır. Tedavi FDA onaylı olsa da pahalıdır. Ayrıca sonuç almak için birkaç seans beklemek gerekir. Sürekli yaptırmazsanız faydaları kısa sürede kaybolur.

Lazer ve RF ile Isı Uygulaması

Lazer veya radyofrekans (RF), cildinizi ısıyla tedavi ederken aynı zamanda masaj yapar. Tedavi, pürüzlerin daha pürüzsüz görünmesini saplar. Bazı durumlarda sonuçlar 6 ay ya da daha fazla kalıcı olabilir. İşlem acıtmasa da hem pahalıdır hem de birkaç seans uygulamak gerekir. www.pembepanter.com

Cellulaze Umut Vaat Ediyor

FDA onaylı operasyon, selüliti kaynağında yok ediyor. Doktor, lazer kullanarak cildin altındaki yağ hücrelerini küçültür, girintilere neden olan sert olan şeritleri keser ve cildi kalınlaştırır. Sonuçlar bir yıl veya daha fazla devam etse de uzun dönemli etkileri bilinmemektedir. Bu prosedürü yetkili bir kozmetik cerrahının uyguladığından emin olun. Ağır selülit vakalarında işe yaramayabilir. Daha fazla bilgi için doktorunuza danışın.

Tek Tedavide Başarı

FDA onaylı başka bir tedavi olan Cellfina, tek seansa selülit görüntüsünü azaltmayı vaat ediyor. Doktor, işlem yapılacak bölgeyi uyuşturduktan sonra cildinize iğne boyundaki cihazla uygulama yapacak. Cildinizin altında selülite ve girinti-çıkıntıya neden olan şeridi kesecek.  Bu değişim yaklaşık 2 yıl sürecek. Eğer cildiniz sarkıksa veya “portakal görünümü” selülitiniz varsa Cellfina işe yaramaz.

YORUM YAPIN

avatar


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR