Egzersiz yapmaktan nefret edenler için alternatif egzersizler

Video Oyunları

Eskrim, boks, dans ve sanal tenis, basketbol gibi oyunları deneyebilirsiniz. Yapılan araştırmalardan biri fantastik rol yapma oyunlarından birinde özel bir mat üzerinde yürüyen, koşan ve tırmanan kişilerin, yürüyüş bandında geçirecekleri zamana göre daha fazla zaman geçirdiğini göstermiştir. Ayrıca, eğer aktif oyun oynarsanız, “oyun dışı” egzersizleri yapma olasılığınız artar.

Ev İşleri

Bir kerede birden fazla iş yapmak ister misiniz? Arabanızı yıkayıp cilalarsanız, çatı oluklarını temizlerseniz ve yerleri süpürürseniz “hafif” egzersiz yapabilirsiniz. Fiziksel olarak daha iyi görünmenin yanı sıra evi ya da arabayı temizlemek zihinsel olarak da fayda sağlayabilir.

Bahçecilik

Bunu egzersiz olarak düşünmeseniz de 30 dakika boyunca bahçe kazmak, eğilmek ve bir şeyler ekmek iyi bir egzersiz olacak. Daha iyi bile hissedebilirsiniz. Eğer kendi bahçeniz yoksa, halka açık bahçelerde gönüllü olabilirsiniz. Yardıma ihtiyaçları olabilir.

Seks

Hafif tempoda yürüyüşe karşılık gelecek şekilde dakikada 5 kalori kadar yakabilirsiniz. Ayrıca yaklaşık aynı miktarda oksijen kullanacaksınız. Diğer bir artısı ise araştırmalara göre sağlıklı bir ilişkideyseniz kalp hastalıklarına karşı da koruma sağlayacaktır.

Define Avı

Eğer yürürken bir amacınız olsun istiyorsanız şehirlerde, parklarda veya yürüyüş yollarında yer alan online gizli “define” noktalarına bakın. Genellikle GPS koordinatlarını kullanarak ve ipuçlarını izleyerek defineleri bulabilirsiniz. Saklanan yerde ödül bulabilir ya da orada olduğunuzu kanıtlamak için adınızı orada bulunan deftere yazabilirsiniz.

Dans Etmek

Dans etmek hem sosyal bir etkinliktir hem de tek başınıza yapsanız bile oldukça eğlencelidir. Kaslarınızı sıkılaştırabilir, kalp ve akciğerlerinizi güçlendirebilirsiniz. Aynı zamanda keyfiniz de yerine gelir. Tek yapmanız gereken size uygun müziği bulmak.

Toplantıyı Hareket Ederken Yapın

İş arkadaşınızla konuşmanız gerektiğinde yürüyüş yapın ve bir taşla iki kuş vurun. Egzersiz yaparken daha yaratıcı olabilirsiniz. İki veya üç kişiden fazla olmamaya dikkat edin. Daha kalabalık olmak konsantre olmanızı zorlaştırabilir.

Takıma Katılın

İlginiz veya seviyeniz ne olursa olsun, size yakın bir yerde spor aktivitesi bulunacaktır. Takım arkadaşlarınızın antrenman ve maç sırasında size güveneceği için aksatma olasılığınız azalacaktır. Ayrıca rekabet ateşinde egzersiz yaptığınızı unutabilirsiniz.

Açık Hava Sporları

Dışarıda olmayı seviyor ama profesyonel bir uğraş istemiyorsanız parka gidin ve futbol, frizbi ya da başka bir oyunu oynayın. Yakalamaca bile oynamak hareket etmenizi sağlayacaktır.

Salon Sporları

Sıcak veya soğuk havayla uğraşmak istemiyor musunuz? Basketbol, raketbol veya voleybol gibi salon sporları rekabeti tetikleyecek. Yüzme, futbol ve tenis gibi açık hava sporlarını kapalı alanda da yapabilirsiniz. www.pembepanter.com/egzersiz-yapmaktan-nefret-edenler-icin-alternatif-egzersizler

İnterval Antrenmanı

Üç adet 20 saniyelik “koşu” intervalleri (bisiklet de olabilir), 50 dakikalık koşuyla aynı faydalara sahiptir. İntervaller arasındaki ısınma, soğuma ve dinlenmeyle birlikte 10 dakika ayırarak bir saatlik koşuya eş değer egzersiz yapabilirsiniz. Bir süredir egzersiz yapmıyorsanız yavaş bir başlangıç için doktorunuza danışın.

Beyzbol Vuruş Çalışması

Beysbol takımındaysanız vuruşlarınıza çalışabilir ya da eski günleri anabilirsiniz. İki durumda da topa konsantre olduğunuzda egzersiz yaptığınızı unutacaksınız. Sadece kask takmayı unutmayın. www.pembepanter.com

Yürüyüş

Yürürken herhangi bir amacınız olması gerekmez. Markete gittiğinizde bir sıra arkaya park edin. E-posta göndermek yerine iş arkadaşınızın yanına gidip ve söyleyeceklerinizi söyleyin. Çöpü çıkarın veya postaları alın. Tüm bu adımlar üst üste eklenecek.

Dövüş Sanatları

Kendinizi savunmayı öğrenirken form tutun. Odaklanmanıza yardımcı olduğu gibi koşu sporuna kıyasla beyninizi keskinleştirir. Karate, judo ve tekvando gibi “hafif” temas içeren türler, kalifiye eğitmenle çalıştığınız sürece oldukça güvenlidir.

Zombilerden Kaçma

Sadece bir şey sizi kovaladığında mı kaçıyorsunuz? Bunu ayarlayabiliriz. Zombi rotaları, koşarak aşmanız gereken engeller ve çamurlu yollardan oluşuyor. Eğer bu motivasyonunuzu yeterince yükseltmezse “yaşayan ölü” üyeleri gizli yerlerden izleyerek canlı organlarınızı (yani oyundaki bayraklarınızı) çalmak için gizlice bir yerlerden çıkabilir.

YORUM YAPIN

avatar


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR