Karın kaslarınızı göstermek istiyorsanız izlemeniz gereken 6 kural

Profesyonellerden karın kası önerileri!! Karın kaslarınızı nasıl göstereceğinizi öğrenmek ister misiniz? Bu yazıyı okuyun. Eğer bu kurallara uymuyorsanız, sonuç göremeyebilirsiniz.

Profesyonellerden karın kası önerileri: performans koçu Brett Klika ve güç ve kondisyon uzmanı Michelle Arent sizin için açıkladı.

Tüm vücudu çalıştıran egzersizlere odaklanın

Ve hedeflenmiş egzersizlerden kaçının. Yapılan yeni bir çalışma, delta ve kalça kası hareketlerinin mekiğe göre karın kaslarını daha fazla kuvvetlendirdiğini buldu. Ayrıca dead lift gibi tüm vücudu hareket ettiren egzersizler daha fazla yağ yakarak istediğiniz vücudu elde etmenize yardımcı olur.

“Timsah nefesi” çalışın.. Karın kaslarını daha fazla çalıştırıyor.

Nasıl yapacaksınız: karnınızın üstüne yatın, elinizi alnınızın altına koyun. Burnunuzdan nefes alın, beş saniye boyunca karnınızı (göğsünüzü) değil doldurun. Üçe kadar sayın ve üçte nefesinizi verin. Egzersiz yaparken deneyin.

Göğsünüzü açan hareketler yapın

Vücudun arkasını çalıştıran ve önünü açan egzersizler, karın kaslarınızın kuvvetini arttırarak ve postürünüzü düzelterek kalça kaslarını destekleyecek. Bu hareketler, (bütün gün öne eğik duran ve orta bölgelerinize baskı uygulayan) kafanızı geri çekmeye yardımcı olur.

Onlarda mekik çekerek vakit kaybetmeyin

Klika, “mekikler işe yaramıyor” diyor. Mekik çekmek rektus abdominis dışında karın kaslarını çalıştırmıyor. Ayrıca Klika’ya göre eğer tüm gün masa başında oturuyorsanız, yapmanız gereken son şey öne doğru eğildiğiniz hareketler. www.pembepanter.com

Maraton planklar için söylenmeyin

Arente’e göre dört dakika plank pozisyonu havalı bir mücadele olsa da günlük yaşama veya spora yansımıyor. Diğer seçenek ise sertlik, dönme ve dönme karşıtı hareketleri içeren egzersiz. www.pembepanter.com/karin-kaslarinizi-gostermek-istiyorsaniz-izlemeniz-gereken-6-kural

Tek yanlı hareketleri es geçmeyin

Tek organlı egzersizler, karın kaslarını çalıştırmanın iyi bir yolu. Bu hareketler zor olabilir. Bu nedenle tek bacak üstünde kalça kası köprüsü, rotasyonlu ilerleme veya Bulgar split squat gibi vücut ağırlığıyla yapılan hareketlerle başlayın. Klika’ya göre tek organı kullanmak karın kaslarının çalışarak vücudun dengede kalmasına izin veriyor.

YORUM YAPIN

avatar


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR