Yeni doğan bebek için hangi bebek cilt bakım ürünleri kullanılır?

Yeni doğan bebeğin cildi hassastır. İlk aylarda, bebeğin bağışıklık sistemi geliştikçe, en hafif temizleyicileri ve losyonları kullanmak isteyebilirsiniz.

Ancak cilt kuruluğu, egzama ve bez hassasiyeti ortaya çıktığında bu sorunları tedavi etmeniz gerekir. Bu ürünleri ne zaman kullanabileceğinizi belirlemek için çocuk doktorunuza danışın.

Yeni doğan bebeğiniz boyasız, kokusuz bebek ürünlerine ihtiyaç duyar. Eğer ailenizde yeni doğan bebek varsa, alışverişe başlamadan önce dikkat etmeniz gereken birkaç ipucu:

Etiketleri dikkatli bir şekilde okuyun. Boya, parfüm ve kimyasal içeren bebek cilt bakım ürünleri bebeğin cildini tahriş edebilir ve nefes almasını zorlaştırabilir.

Doğal bebek cilt bakım ürünleri birçok yeni doğan için güvenlidir. Ama ailenizde alerji veya astım varsa, yeni doğan bebeğiniz bazı ürünlerdeki bitkilere karşı hassaslık hissedebilir.

“Hipoalerjenik” etiketi yanlış anlaşılmaya neden olabilir. Bu terim, ürünlerin daha az alerjik reaksiyona neden olacağını ifade eder. Ancak ürün, diğer ürünlerden daha hafif olmayabilir.

Fitalat ve paraben içermez yazan ürünleri arayın. Bu kimyasallar bebeğinize zarar verebilir.

Bebek Cilt Bakım Ürünleri

Bebek odasını veya ebeveynlerinizin evinde bebek odasını düzenlerken, yeni doğan cilt bakım ürünlerini alın:

Bebek sabunları, temizleyiciler, losyonlar ve şampuanlar: Temizleyiciler ve losyonlar hafiftir ve yeni doğanlar için güvenlidir. Ama yeni doğan bebeğin cildini kurutabileceği için bebek sabunlarını az miktarda kullanın.

Bebek losyonları: Yeni doğanın cildini nemlendirmeye yardımcı olur. Küçük yeni doğanlarda az miktarda kullanın. www.pembepanter.com/yeni-dogan-bebek-icin-hangi-bebek-cilt-bakim-urunleri-kullanilir

Vazelin: Pişik tedavisinde kullanılabilir. Bebeğin cildinde nemli bezlere karşı koruyucu bariyer oluşturur. Sünnetten sonra iyileşme döneminde de kullanılabilir. www.pembepanter.com

Pişik kremi: Bebeğin cildini neme karşı korur, tahrişe neden olmaması için yeni doğanın cildini ıslak bezden korur.

Bebek yağı: Bu genelde nemlendirici olarak değil yeni doğanın cildine masaj yapmak için kullanılır. Yeni doğanların cildi yağı emmez.

Bebek deterjanları: Parfüm ve boya içermeyen bebek deterjanlarını tercih edin. Normal deterjanlar yeni doğanın cildi için çok serttir. Aynı şey kurutma makinası mendilleri için geçerlidir.

Bebek pudrası: Bebek pudrası kullanıyorsanız, talk içermeyen pudraları kullanmaya çalışın. Pudrayı bebeğin yüzünden ve genital bölgesinden uzak tutun. Pudradaki talk veya mısır nişastası nefes sorunlarına yol açabilir. Az miktarda kullanın.

YORUM YAPIN

avatar


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR