Saçlarınızı nasıl mahvediyorsunuz ?

Çok Fazla Taramak

Eski “günde 100 fırça darbesi” güzellik sırrı bir efsane. Saçınızı çok fazla taramak uçlarının kırılmasına neden olabilir. Zaman içerisinde saç dökülmesine de neden olabilir.

Çok Fazla Fön Çektirmek

Saçınıza ne kadar çok ısı uygularsanız o kadar hasar görür. Normal kurumasına izin vermek saçınızı sağlıklı yapar. O kadar vaktiniz yoksa saç kurutma makinasını “düşük” ısıda ve 15 santim uzakta tutun.

Yeterince Sık Şampuanlamama

Saçınızı her gün yıkamanız gerekmeyebilir. Ama yağ birikimini önlemek için düzenli olarak şampuanlamak önemli. Yeterince şampuanlamamak kepek ve diğer kafa derisi sorunlarına neden olabilir.

Çok Fazla Şampuanlamak

Söz konusu şampuan olduğunda az miktarda kullanmak yeterli olacaktır. Tüm saçınıza uygulamak yerine kafa derinizi yıkamaya odaklanın.

Saçı Islakken Taramak

Su saçı zayıflatır. Bu nedenle ıslak saça nazik davranmak gerekir. Yıkamadan sonra düğümleri açmak için sert fırçalamak yerine büyük dişli tarakla nazikçe tarayın.

Nemliyken Saçı Düzleştirmek

Isı ve saçınızdaki nem temas ettiğinde bu nem buhara döner ve saçınızı elektriklendirir. Bu ise saçlarınızın kırılgan olmasına ve uçlarının ayrılmasına neden olur. Isı ile şekillendirmeden önce saçınızın kurumasını bekleyin. Mümkün olduğu kadar düşük ısı uygulayın ve şekillendirmeden önce ısı koruma spreyi uygulayın

Kuruyana Kadar Havluda Tutmak

Yıkamadan sonra saçınızı havluya sarabilirsiniz (normal kurutmak her zaman en iyisi). Ancak havluyu sürtmek saç tellerinize zarar verir. www.pembepanter.com

Aynı Sıkı Toplama Şeklini Uygulamak

Eğer örgüler veya postişler uzun süre kalırsa veya profesyoneller tarafından çıkarılmazsa saçlarınıza hasar verir. Aynı şey örgüler, topuzlar ve at kuyrukları için de geçerli çok sıkı veya çok uzun süre kullanmak saçlarınızı kırabilir. Saçlarınızın sağlığını korumak için farklı modeller kullanın. www.pembepanter.com/saclarinizi-nasil-mahvediyorsunuz-?

Çok Fazla Kimyasal Uygulama

Perma, saç düzleştirici ve boyalar saçın dalgalı, düz ve farklı renkte olması için kullanılan kimyasallardır. Bu kimyasallar saçların kırılmasına ve kafa tasının tahriş olmasına neden olabilir. Dikkat bir şekilde kullanın.

Düzleştiricileri Pervasızca Kullanmak

Saçınızı kendiniz düzleştirmek isteyebilirsiniz. Saçlarınızı yakmamak için en iyisi profesyonellerden yardım almaktır. Daha önce aynı işlemden geçmiş saç üstünde saç düzleştiricisi kullanmayın. Saçlarınızın düzleştikten sonra fön makinası, düzleştirici ve maşalardan uzak durun.

Güneşe Şapkasız Çıkmak

Yaz ve kış aylarında güneş ışınları saçınıza zarar vererek kırılmasına neden olur. Saçınızı ve kafa derinizi güneş ışınlarından koruyun.

Havuza Bonesiz Girmek

Klor saçınıza zarar verebilir. Saçınızda kuruyarak uçlarının kırılmasına yol açar. En iyi koruma için havuza girerken bone kullanın. Eğer bone kullanmayı sevmiyorsanız havuzdan çıktıktan sonra saçınızı durulayın. Daha sonra şampuan ile yıkayın ve nemlendirici uygulayın.

Saç Kestirmeyi Atlamak

Aslında uzun ve sağlıklı saçlara kavuşmak istiyorsanız düzenli olarak saç kestirmeniz gerekir. Uçtaki kırıkları almak saçınızın daha sağlıklı görünmesine yardımcı olur.

YORUM YAPIN

avatar


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR