Doğumdan sonra işe başlamak isteyen anneler için tavsiyeler

İşe Dönmek: Annelik Vicdanıyla Baş Etme !

Üç ay sonra anneler ev dışındaki işlerine geri dönebilir. Eğer ayrılma korkusu yaşıyorsanız ve bunu nasıl yapabileceğinizi düşünüyorsanız yalnız değilsiniz.

Yeni dengenizi yönetmek için bazı tavsiyeler:

Yavaş başlayın. Öncelikle part-time olarak ya da hafif tempoda başlamaya çalışın. İş vereninize sormayı düşünün.

İşe dönmeden önce patronunuza sorun. Daha sonra hızlanarak programınızı konuşabilirsiniz.

Yarım isteyin. Sizin için uygun düzenlemeler için referanslarınıza ve ağınıza bakın. Böylece kafanız rahat edebilir. Gerçekten çalışmaya başlamadan önce bebekten ayrı zaman geçirin.

Emziriyor musunuz? Anne sütünün siz yokken ne kadar korunabileceğini gösteren 5s kuralını öğrenin:

  • Oda sıcaklığında 5 saat
  • Buzdolabında 5 gün
  • Buzlukta 5 ay

Bebeğin Haftalık Gelişimi

Üç aylıkken bebekler meşgul ve sosyal yaratıklardır. Her gün yeni bir beceri öğrenirler.

Güçlendikçe üç aylık bebeğiniz şunları yapacaktır:

Yüz üstü veya sırt üstü yatarken bacaklarıyla tekme atacak. Bacaklarını çevirerek hareketi teşvik edin bebekler oyun oynamayı sever!

Ellerini ağzına götürerek parmaklarını ağzına sokmaya çalışacak.

Oyuncak gibi nesneler ilgisini çekecek.

Şunları merak edebilirsiniz:

Bebeğiniz neden bir anda uzadı. Bacakları ve kolları uzuyor. Bebeğiniz büyüdüğü gibi aynı zamanda esniyor. www.pembepanter.com/dogumdan-sonra-ise-baslamak-isteyen-anneler-icin-tavsiyeler

Bebeğin koordinasyonu. Parmaklarını hala ayrı bir şekilde hareket ettiremiyor. Bu nedenle nesneleri tutmaya çalıştığında hala zorlanabilir.

Bebeği oturma pozisyonuna hazırlamak doğru mu? Evet büyük ihtimalle buna bayılacak. Bebeği desteklemek için emzirme yastığı ya da diğer sert yastıkları kullanabilirsiniz. Ama her zaman bir eliniz üstünde olsun.

3 Ay, 1 Hafta İpuçları

Eğer bebeğiniz sizden başka yere bakıyorsa sıkılmış olabilir. Buna bakış kaçırma denir. Sakinleşmesi için zaman verin. www.pembepanter.com

Bebeğiniz seslere bayılır. “Ooo”, “aa” veya “ee” gibi sesler çıkararak sizi taklit etmesini sağlayın. Bebeği asla evcil hayvanınızla yalnız bırakmayın. Büyük ihtimalle katı gıdalar için henüz erken. Bebeğin kendi başına oturmasını bekleyin ve 4-6 ay arasında verin.

Ağız hijyenini koruyun. Ağzını suyla nemlendirin ve emzirmeden sonra günde bir kere diş etlerini ve dilini silin. Diş çürüklerinden kaçınma: Bebeğin gece biberonla süt içmesine izin vermeyin. Süt ağzında birikerek bebek dişlerine zarar verebilir. En son ne zaman arkadaşlarınızla konuştunuz? Ağınızı güçlü tutmak için iletişime geçin. Arkadaşlarınızla akşamları dışarıya çıkabilirsiniz.

YORUM YAPIN

avatar


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR