Tatil sezonu boyunca kilo almaktan kaçınmak için 5 kolay ipucu

Tatil döneminde kilo almayı önlemek için daha fazla ipucu mu arıyorsunuz? Tatil zamanı iştahınıza teslim olmak çok daha kolay!!

Keyfiniz yerinizde, her şey yolunda ve tatil sezonu yaklaşıyor. İsteyeceğiniz son şey tatile diyeti düşünerek girmek. Bu nedenle yıl boyu izlediğiniz zorlu yolu çöpe atmadan tatilin tadını çıkarmanız için birkaç ipucu sunacağız.

1. Büyük Günde Kahvaltıyı Atlamayın

Hepimiz akşam çok yiyeceğimiz için Yeni Yılda kahvaltıyı atlıyoruz. Atlamak yerine kahvaltıya yüksek lifli karbonhidratlar, saf proteinler (bir küçük yumurta) ve sağlıklı yağlar (tereyağı yerine avokado) ekleyerek daha uzun süre tok kalarak sabah boyunca atıştırmaktan kaçınabilirsiniz.

Sağlıklı bir kahvaltı, kan şekeri seviyelerini dengeleyerek enerji seviyelerinizi yükseltecektir.

2. Aşırı Yemeyin

Yediklerinizden dolayı değil yakmadığınız ekstra enerjiden dolayı kilo alırsınız. Eğer dışarıda yiyecekseniz, tek başınıza bir pizza yemek yerine arkadaşınızla paylaşın. Ya da kremalı makarna yerine domatesli ve sebzeli makarna isteyin. Ya da ekmeksiz tavuk burger yemeyi tercih edin. www.pembepanter.com/tatil-sezonu-boyunca-kilo-almaktan-kacinmak-icin-5-kolay-ipucu

3. Kararında Olun

Azı karar çoğu zarar diye boşuna dememişler. Yılbaşı günü yeme istediğimi bastıramasak da son günlerde yediklerinizin listesini tutmak aşırıya kaçmanızı önleyebilir. Yazılı olarak liste yapacak vaktiniz yoksa aklınızda da tutabilirsiniz. www.pembepanter.com

4. Yemek Pişirirken Atıştırmayın

Yemeği pişirirken hepimiz ağzımıza bir şeyler atıyoruz. Bir kutu kolay veya bir bardak meyve suyunun bir meyve ve bir dilim ekmekle eş değer kaloride olduğunu biliyor muydunuz?

Peki ya tam yağlı sütle yapılan lattenin neredeyse 600 kilojul olduğunu biliyor muydunuz?  Yemek pişirirken elinizin altında su tutun. Su içmek hem sizi tazeler hem de su kaybınızı önleyerek daha enerjik olmanızı sağlar.

5. Mümkünse Evde Yiyin

Tatil sezonunda dışarıda yemek cazip olsa da tatili evde geçiriyorsanız, partiyi eve taşıyın ve arkadaşlarınıza evde pişirdiğiniz yemekleri sunun.

YORUM YAPIN

avatar


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR